Fotograf Lukáš Dolíhal se svým fotoaparátem v ruce.
Fotograf Lukáš Dolíhal fotí novomanžele Košťálovi.

JAK ZAČÍNAL MŮJ PŘÍBĚH?

Svoji první zrcadlovku jsem dostal k Vánocům ve třinácti, to byl první velký krok k tomu stát se fotografem. V té době to ale bylo Wildlife focení zvířat, které mě tak učarovalo. Téměř každý den jsem trávil v přírodě a zachycoval příběhy ze zvířecí říše. Byl to můj největší koníček v dětství a moc rád na to období vzpomínám.

Nicméně postupem času jsem trávil stále méně času se zvířaty a více s lidmi. Fotil jsem kamarády, rodinu, známé. A pak mi jednoho dne napsala kamarádka, že její sestra bude mít svatbu a jestli bych ji nechtěl nafotit. Jednou jsem už na svatbě fotil z pozice druhého fotografa (hosta), tak jsem si řekl, proč to nezkusit. Tím v podstatě začala moje dráha profesionálního fotografa.

A KDO JSEM TEĎ?

Jsem svatební, portrétní, reportážní a firemní fotograf z Vysočiny. Středobod mého působení je Morava, ale rád přijedu prakticky kamkoliv. Mám rád neformální atmosféru, a když bude potřeba, tak pro dobrou fotku udělám cokoliv. Mou největší motivací je spokojený zákazník, který mě doporučí dál. Miluji svou skvělou přítelkyni, která chápe, když občas vyhodím desítky tisíc za lepší techniku.

info@lukasdolihal.cz

+ 420 734 325 292

© Lukáš Dolíhal 2024